28. óra – Szakemberből felnőtt korban átképzett tanárok – megoldás vagy álmegoldás a tanárhiányra?
Fridez Dóra kémiatanár Szegedről, és Dr. Murányi Zoltán, az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem tanára voltak vendégeink a G7 28. óra adásában. Ezúttal az „átképzett”, rövid ciklusú képzést követően – például – kémiát tanítani kezdő pedagógusok voltak a témánk.
Dóra húsz év vegyészi, vegyipari munka után döntött úgy, hogy megvalósítja álmait, megszerzi a tanári képesítést, majd ezután két, Szeged környéki kis iskolában elkezdett kémiát tanítani. Eközben jelenleg dolgozik a matematikatanári diploma megszerzésén is.
Zoltán az ország egyik legismertebb kémiatanítási módszertanosa, rengeteg kísérleti bemutatót is tart (amelyekből számos az interneten is megtalálható), a Csillagvizsgáló és Tudományos Élményközpont vezetője. Mindketten Alapítványunk Mobillabor-tanárai, önkéntesei, számos kezdeményezésünk résztvevői.
Egyben tanár-tanítvány megközelítésben is ültek a stúdió asztalánál, és mutatták be két szemszögből a rövid ciklusú tanárképzés tapasztalatait, előnyeit és esetleges hátrányait, és fejtették ki véleményüket arról, hogy a jelenlegi tanárhiányos helyzetben az az elmúlt években megfigyelhető jelenség, hogy kezdik többen is az ilyen típusú átképzésre adni fejüket „felnőttkorban”. Mivel is járulhat hozzá a problémák enyhítéséhez? Milyen interakciókhoz vezethet egy iskolai tanárközösségen belül? Ezekről a kérdésekről is beszélgettünk vendégeinkkel a 28. óra aktuális adásában.
Fridez Dóra, átképzett kémiatanár, vegyész és Dr. Murányi Zoltán, főiskolai tanár, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem
Aktuális
Támogass!
Banki adataink:
Magnet Bank
16200106-11603384
HU13 1620 0106 1160 3384 0000 0000
A Termtud Oktért Szabó Szabolcs Kh. Al.
Adószámunk:
18908965-1-43
Kapcsolat
A Természettudományos Oktatásért Szabó Szabolcs Emlékére Közhasznú Alapítvány
E-mail: info@sz2a.hu
Postacím: 1125 Budapest, Felhő utca 5/b