Richter TETT-Mesepályázat Díjátadó

A Richter TETT-Mesepályázatnak megtartottuk az eddigi legnagyobb szabású díjátadóját a Vígszínházban. Az immár negyedik alkalommal megrendezett verseny záró eseményén számos elismert hazai művész fogadta a történetmesélő diákokat és kísérő szüleiket, mint a pályázat fővédnökei, a Döbrentey Ildikó – Levente Péter művészházaspár, továbbá Rudolf Péter, Wunderlich József és Halász Judit színművész is. A pályázat és a díjátadó természetesen az idei évben is a Richter Gedeon Nyrt. jóvoltából valósulhatott meg.

Büszkék vagyunk, hogy szakmai partnerségünkkel rendezett versenyre idén 663 pályamű érkezett. A verseny iránt való nagy érdeklődést az is jól mutatja, hogy nemcsak magyarországi diákok neveztek, hanem ezúttal is a környező országok magyar területeiről is számos tudományos mesét juttattak el hozzánk. A határon túlról összesen 78 pályázat érkezett, köztük 73 Erdélyből és 5 Szlovákiából.

Az idei Richter TETT-Mesepályázaton a zsűri 73-at választott be a közeljövőben megjelenő, negyedik TETT-könyvbe. Megtisztelő számunkra, hogy vannak visszatérő történetírók közülük, akik tudásukkal és képzeletükkel évről évre újabb tudományos történeteket hívnak életre. Az írónövendékek közül hármuknak már két alkalommal, Fésü Ellának pedig mind a négy évadban bekerült a pályaműve a TETT-könyvbe. A legjobb alkotók közül négyen tavaly is a kötetbe kerülők között voltak, köztük Varga Villő Dorottya, aki idén ismét dobogós helyezést ért el.

Elnökünk, Holtzer Péter így fogalmazott az idei esemény kapcsán: „Jó látni néhány ismerős arcot a korábbi évekből, fontos visszajelzés, hogy nem is egy ifjú pályázó kapott már kedvet és küld be ismét egyre izgalmasabb műveket. Mint minden évben, persze sok gyermeket (és szüleit, tanárait) láthatunk először vendégül és ismerhetjük el munkájukat.” A TETT eddigi négy évadában több mint 2500 pályamű érkezett.

A Vígszínház színpadán idén 16 történet kiemelt díjazásban is részesült, két meséből pedig maga Halász Judit és Wunderlich József, a Vígszínház társulati tagjai is felolvastak.

Döbrentey Ildikó, Magyar Örökség- és Prima Díjas író, egyben a verseny egyik fővédnöke és zsűritagja így fogalmazott: „Tartalmilag ezek a természettudományos ihletésű, tudományosan megalapozott, figyelemfelkeltő írásművek a pályázó korának, tanulmányainak megfelelő igényes érdeklődésről, felkészültségről tanúskodnak.”

Prof. Dr. Szántay Csaba, a pályázat egyik ötletadója és a zsűri tagja, a Richter Gedeon tudományos főtanácsadója, egészségügy- és oktatástámogatási vezetője így foglalta össze a TETT szellemiségét: „A TETT legfőbb célja, hogy hasznosan segítse a pályázókat egy olyan személyiségfejlődési úton, aminek révén önazonos, kudarctűrő, kitartó, felfedező-alkotó attitűddel tudnak lenni jelen a világban és saját életükben. Büszkék vagyunk rá, hogy a TETT évről évre egyre erősödő intézménye egyre látványosabban szolgálja ezt a célt.”

A TETT-Mesepályázat díjátadójáról a beszámoló a Richter honlapján olvasható, az ott készült képek pedig a TETT Mesepályázat oldalán tekinthetőek meg.